Vrchní, podkladový a doplňkový materiál

Míchané barvy


V A L S P A R


Víceúčelový průmyslový systém Valspar industrial nabízí svým uživatelům široké spektrum použití, při splnění všech současných požadavků moderního lakovacího systému. Tento systém je vhodný především pro lakování průmyslu i v jiných odvětvích, jako je lakování stavebních strojů, kol, motocyklů apod. Díky pečlivému výběru pigmentů nabízí systém Valspar industrial míchací odstíny v kompletní nabídce odstínů e spektra RAL, British standard ale i auto color.


D E B E E R

WaterBase série 900je na trhu velmi oblíbený dvouvrstvý, vodouředitelný systém a byl dlouhá léta vyvíjen v laboratoři, což zaručuje vysokou kvalitu, komerční i technickou podporu. Navíc jedinečné nadoby které jsou vybaveny dávkovacím systémem, který minimaluzeje přístup vzduchu k barvě a tím následné vysychání barev. Systém WaterBase série 900 se skládá z míchacích barev, včetně metalických, perleťových i xiralických odstínů a tímto umožňuje namíchat kompletní nabídku odstínů auto color, e spektra RAL, British standard


Berothane HS420 série 3000Je systém, splňující limity VOC 420 g/l. Barevná škála obsahuje kompletní řadu UNI odstínů a v kombinaci s vhodným tužidlem máte možnost aplikace jak malých oprav, tak celolaků. Zcela revoluční je použití tzv. balanceru, který umožňuje ideální rozlití jednotlivých vrstev.


Debeer Color adiotiv

Debeer vyvinul systém pro speciální efektní barvy. Tento systém obsahuje významné množství motorkářských odstínů s obsahem různých barevných aditiv. 1-09. V kombinaci s těmito aditivami dosáhnete extrémě zářivých barev. Po přelakování speciálních Brillant lakem 47-14, docílíte dlouhodobě fungující zářivý výsledek. Aditiva jsou dostání v provedení Červené, Oranžové, Modré, Žluté, Zelené, Hnědé a Černé.

Použití :
  • Odstíny motocyklů
  • Speciální odstíny pro automobily
  • Dekorace
  • Reklama
  • Pruhy.

Všechny tyto systémy s velkou škálou dopňkových výrobků dokáží uspokoji i náročného spotřebitele nebo vyřešit náročný problém v oblasti lakování odlyšných podkladů.


LakyČirý lak matný 1-105MS čírý lak matný se, nebo používá jako bezbarvá krycí vrstva laku přes serii 900 Walter base, a přes průmyslové laky. Vhodný je pro osobní, nákladní automobily, autobusy atd. Lak je složen z vysoce resistentní hydroxyaklylátové a polyesterové plyskyřice. MS čirý lak 1-105 je hedvábně lesklý, který se dá velmi snadno zpracovat a který může schnout na vzduchu i lakovací kabině. Poměr tužení je 2:1 lak : tužidlo.

47-35 - pro malé plochy, rozstřiky
47-55 - běžné opravy
47-65 - celolaky a při vysokých teplotách

-- Tužídla aplikační tabulka ZDE --->


Čirý lak lesklý 8-214 lak proti škrábancůmHS čirý lak proti škrábancům se používá jako bezbarvá krycí vrstva laku přes serii 900 Walter base, a přes průmyslové laky. Vhodný je pro osobní automobily jako velmi dobrá ochrana proti poškrábání v automičce. Výrobek je lehce kalný, ale toto nemá vliv na konečný výsledek. Poměr tužení je 2:1 lak : tužidlo.

8-130 - pro malé plochy, rozstřiky
8-140 - běžné opravy
8-150 - celolaky a při vysokých teplotách

-- Tužídla aplikační tabulka ZDE --->


Čirý lak lesklý 8-414Tento nový rychleschnoucí HS420 lak je dodáván jako optimální vrchní krycí vrstva pro WaterBase serii 900. Nežloutnoucí vysoce lesklý bezbarvý lak je ideální volbou pro drobné opavy, ale i celolak není s tím to lakem žátný problém.

8-430 - pro malé plochy, rozstřiky
8-440 - běžné opravy
8-450 - celolaky a při vysokých teplotách

-- Tužídla aplikační tabulka ZDE --->


Podkladní material


Z Á K L A D Y

Epoxy Primer 1-75Jako renomovaný výrobce autolaků víme, že sektor lakování autobusů a nákladních vozidel má zcela odlišné požadavky, než při použití v autolakovně. To je dostatek důvodů vytvořit zcela samostnou řadu výrobků tzv. Fleetline. Materiály ideální na šasy a konstrukce, ale díky své netečnosti k nesourodým podkladům vhodným izolátorem při problematice zvedání podkladu. Podklad kov, zinek, hninik, obroušený polyester, ale i stará obroušená barva. Tužidlo 1-70 v poměru 2:1 primer : tužidlo.


Washprimer 1-15 (béžový)Waschprimer je určený k základování osobních automobilů. Polyvinylbutiralová priskyřice s něj dělá vinikajíci antikorozní nástřik, vhodný na ocel, pozink, hlinik. Diky svim leptavým a pasivačním vlastnostem není vhodný na staré vrstvy laku, které jsou citlivé na rozpouštědla. Nepřelakovávat epoxy plničem a walterbase řady 900.


1K Plastic primer 1-60Používá se na součásti z umělé hmoty v oblasti autoopravárenství. Základní reaktivní barva vhodná pro většinu existujících umělých hmot.

PP - Polypropylen (vždy nejdřív vyzkoušet)
ABS - Akrylnitril, Butadien, Styrol
PUR - Polyuretan
PC - Polycarbonat
PA - Polyamud (Nylon)
EPDM - Ethylen Propylen Dien směsný polymer

Nepoužívat na Polyethylen nebo Polystyrol. Přelakovatelný všemy krycímy laky De Beer.


Plniče


Podkladové materiály jsou důležitou složkou pro konečný výsledek.


HS Plnič 8-145Oblast využití je osobní, nákladní automobily, autobusy. Tento plnič (3:1) je dvousložkový HS plnič, který lze snadno stříkat. Plnič odpovídá požadavku VOC 540 g/l.Přelakovatelný mokrá na mokrou po cca 20 min/20°C. Silné vrstvy po 16 hodinách při 20°C. Přelakovatelný všemy systemy Debeer.


HS Plnič 8-149 Tónovací plničOblast využití je osobní, nákladní automobily, autobusy. Složeno s 2-K hydroxidakrylátu, tónovatelný sérií 3000. Určen k předtónování podkladu, u velkých ploch nemalá uspora vrchní krycí barvy. U efektních odstínů uspora podstřiku.

Míchací poměr:

MS tužidlo 47-55 3:1 plnič : tužidlo + 20% ředidla
HS tužidlo 8-150 4:1 plnič : tužidlo + 30% ředidla

Počet vrstev: 3-4 /120 - 160 µm, odvětrání 5-10 min, schnutí 60 °C: 30 min, 20°C 16 hodin.S P E C I Á L N Í P Ř Í S A D Y

2K Strukturovací přísada 1-060 jemnáOblast využití je osobní, nákladní automobily, autobusy nebo všude tam kde je potřema výtvořit jemně trhanou strukturu. Strukrurovací přísada se přidává do vrchní krycí vrstvy, nebo bezbarvého laku v poměru 2:1 (lak : přísada). Pokud to není záměrem strukturovací přísada se přidává do poslední vrstvy. V druhém případě (při použití krycí barvy) by byl vidět podklad.


2K Strukturovací přísada 1-065 hrubáOblast využití je osobní, nákladní automobily, autobusy nebo všude tam kde je potřema výtvořit trhanou strukturu. Strukrurovací přísada se přidává do poslední vrchní krycí vrstvy, nebo bezbarvého laku v poměru 2:1 (lak : přísada). V druhém případě (při použití krycí barvy) by byl vidět podklad.


2K Elastická přísada 47-39Je přísadou pro elastifikování 2K výrobku Debeer refinish (plniče, 2Kbarvy, laky) poměru 10-30% dle potřeby na elastičnost. Pozor při použití přísady se nepatrně prodloůží doba zavadnutí.


2K matovací přísada 30-49Doporučená aplikace:

První vrstvu nastříkejte bez použití matovací přísady 30-49. Doba odvětrání před nástřikem druhé vrstvy závisí na použití typu tužidla (5-10 min.) Druhou vrstvu již namatovanou aplikujte slabší, ale mokrou. Aplikujte rychlejšími pohyby ze vzdálenosti 15 cm. Před sušením v lakovací kabině nechte odvětrat dle použití typu tužidla(5-10 min.) Je možné vynechat první vrstvu bez přísady 30-49,ale povrch pak nebude dokonale hladký. Aplikuje se pak po slabých vrstvách 2-3. Mezi každou vrstvou je nutné povrch nechat 5 minut odvětrat. Pozor: příliš silné vrstvy zvyšují stupeň lesku.


Stupeň leskuMíchací poměr (lak:matovadlo):tužidlo+ředidlo
Semi Gloss
(semišový lesk)
70% (70:30) : 50 + 0 až 10%
Satin Gloss
(saténový lesk)
40% (50:50) : 50 + 0 až 10%
Egg Gloss
(lesk vaječné skořápky)
20% (40:60) : 50 + 0 až 10%
Ful Matt
(plný mat)
0% (30:70) : 50 + 0 až 10%


2K matovací přísada UD 419Doporučená aplikace:

První vrstvu nastříkejte bez použití matovací přísady UD 419. Doba odvětrání před nástřikem druhé vrstvy závisí na použití typu tužidla (5-10 min.) Druhou vrstvu již namatovanou aplikujte slabší, ale mokrou. Aplikujte rychlejšími pohyby ze vzdálenosti 15 cm. Před sušením v lakovací kabině nechte odvětrat dle použití typu tužidla(5-10 min.) Je možné vynechat první vrstvu bez přísady UD 419,ale povrch pak nebude dokonale hladký. Aplikuje se pak po slabých vrstvách 2-3. Mezi každou vrstvou je nutné povrch nechat 5 minut odvětrat. Pozor: příliš silné vrstvy zvyšují stupeň lesku.


Stupeň leskuMíchací poměr (lak:matovadlo):tužidlo+ředidlo
Semi Gloss
(semišový lesk)
70% (70:30) : 50 + 0 až 10%
Satin Gloss
(saténový lesk)
40% (50:50) : 50 + 0 až 10%
Egg Gloss
(lesk vaječné skořápky)
20% (40:60) : 50 + 0 až 10%
Ful Matt
(plný mat)
0% (30:70) : 50 + 0 až 10%


Silikonový odmašťovač 1-951Používá se k čištění ploch určený k lakování. Složení organická rospouštědla a ředidla.


Walter Base odmašťovač 9-851Používá se k čištění ploch určený k lakování systémem De Beer řady 900 WalterBase.


Walter Base čistič pistolí 9-852Čistí stříkací pistole po použití výrobku na vodní bázi.